10 Kasım
Atatürk’ün Karamürsel’e Geliş Yıldönümü Törenle Kutlandı

Büyük Önder Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişi Törenle Kutlandı.

Atatürk’ün Karamürsel’e gelişinin 80. Yıldönümü törenle kutlandı. Törene, ilçe protokolü yanında vatandaşlar da katıldı. Atatürk Anıtı önünde saat 10:00 da başlayan törende, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmada; Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Temmuz 1933’te Karamürsel’e geldiği, Karamürsel halkının Atatürk’ü coşkuyla karşıladığı, Büyük Önder’inde halkı selamlayıp Belediye binasına geçtiği, daha sonra da çarşıya çıkarak halk ile sohbet ederek dertlerini dinlediği belirtilerek, Pirali namıyla bilinen kıraathanede kendisine sunulan kahveyi içerek vatandaşlarla sohbet ettiği ifade edildi.

Atatürk’ün, İlçe Askerlik Şubesi’nde incelemelerde bulunduğu, Karamürsel halkı için övgü dolu sözler söylediği biliniyor.

Etiketler: atatürkün karamürsele gelişi kutlandı, Karamürsele Atatürkün geliş yıldönümü,
Eklenme: 25.07.2013
Okunma: 310

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu sitede bulunan şiir ve yazıların yazılı izin alınmadan başka bir sitede yayınlanması, herhangi bir şekilde çoğaltılarak dağıtılması kesinlikle yasaktır. Aksi şekilde hareket edenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Sitemizde bulunan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır.
www.10kasimsiirleri.com En güzel ve en yeni 10 Kasım Şiirleri - Site Haritası 10 Kasım Atatürk Haftası Şiirleri
İletişim: ataturkdevrimleri@hotmail.com