10 Kasım
10 Kasımın Anlam ve Önemi

10 Kasımın Anlam ve Önemi. 10 Kasımın anlam ve önemi ile ilgili kısa yazı. 10 Kasım anlam ve önemi hakkında özet bilgi.

10 Kasım’ın Anlam ve Önemi

Atatürk’ün 1923’te Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak başlattığı yenilik hareketleri hız kesmeden devam etmiş, bu yenilik hareketleri sonucunda Türk milleti çağdaş bir toplum olmanın mutluluğunu yaşamıştır. Tüm dünya devletlerinin gıpta ile seyrettiği bu yenilik hareketlerinin sonucunda; Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında saygın ve önemli bir devlet haline gelmiştir.

Kısa sayılabilecek bir ömre bu kadar çok ve önemli başarıları sığdıran Atatürk’ün getirmiş olduğu ilkeler, bugün bile geçerliliğini korumakta, Türk milletinin varlık birlik ve geleceğinin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır. İşte bu yüzden; Atatürk ilke ve inkılâpları her Türk vatandaşının bilmesi ve peşinden gitmesi gereken önemli kavramlardır.

10 Kasım gününün matemli havası elbette ki bizleri etkilemekte ancak Büyük Önder’e duyulan özlemin yanında, gelecek Türkiye’sinin temellerini sağlamlaştırma adına neler yapılması gerektiğinin daha çok tartışıldığı, milli birlik ve beraberliğin ön plana çıkarıldığı bir gün olarak ta değerlendirilmelidir. Herkes iyi bilmelidir ki, Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini daha iyi kavramak ve tatbik etmek Türk milletinin menfaatine olacaktır.

10 Kasım 1938’de hayata veda ederek aramızdan ayrılan Atatürk’ün bıraktığı ve “En büyük eserim” dediği “Türkiye Cumhuriyeti”, Türk milleti var oldukça sonsuza kadar yaşayacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Etiketler: 10 kasımın anlamı ve önemi, 10 kasım önemi, 10 kasım anlamı, 10 kasımın anlam ve önemi,
Eklenme: 27.07.2013
Okunma: 860

Yorumlar

Suat - 27.10.2013 15:28:54
10 kasımın anlamı ve önemi hakkındaki yazıların bu konuda araştırma yapan kişilere fayda sağlamasını bekliyorum. on kasımın anlamı ve önemi çok büyüktür. Atatürk iyi anlatılmalı ve iyi anlaşılmalıdır. Atatürk ülkemizi modern bir ülke haline getirmiştir. Onu saygıyla anıyorum.
Gaye Alptekin - 20.10.2013 10:46:33
Bizlere Atatürkün değerini ve ona duyulan saygıyı en güzel biçimde anlatan bu 10 Kasımın anlam ve önemi ile ilgili yazı makalesi inanıyorum ki herkese faydalı olacaktır.
Belgin - 27.07.2013 16:10:34
Atatürkün 10 kasım 1938 tarihinde ölümü üzerine yazılmış en güzel 10 kasımın anlam ve önemi yazısı olarak görüyorum. Kısaca 10 kasım günü anlamı ve önemi bakımından çok önemli bir gün olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü 10 kasım günü bizler Atatürkü daha iyi anlamalı ve anlatmalıyız.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu sitede bulunan şiir ve yazıların yazılı izin alınmadan başka bir sitede yayınlanması, herhangi bir şekilde çoğaltılarak dağıtılması kesinlikle yasaktır. Aksi şekilde hareket edenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Sitemizde bulunan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır.
www.10kasimsiirleri.com En güzel ve en yeni 10 Kasım Şiirleri - Site Haritası 10 Kasım Atatürk Haftası Şiirleri
İletişim: ataturkdevrimleri@hotmail.com