10 Kasım
10 Kasım günün anlam ve önemini belirten yazı

10 Kasım günün anlam ve önemini belirten yazı

Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata veda etmesi Türk milletini büyük bir üzüntüye sevk etmiştir.

Hayatını, Türk milletinin bağımsızlığına adayan Büyük Önder’in ölümü, sömürge altında yaşayan diğer milletleri de derinden etkilemiştir. Zira Atatürk, Türk Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasında büyük paya sahip olmasının yanında, dünya üzerinde bulunan ezilmiş halklarında örnek aldığı bir lider konumundaydı. Bu durum, Atatürk’ün bir dünya lideri olduğunun en büyük kanıtı olmuştur.

Atatürk’ün fikir ve düşünceleri etrafında toplanmış olan bizler, her 10 Kasım’da onu daha iyi anlamak ve bırakmış olduğu Türkiye Cumhuriyeti devletine her zamankinden daha çok sahip çıkmak adına, neler yapılabileceğini daha çok tartışmamız gerekmektedir. Günümüz Türkiye’sini daha modern bir hale getirmek elbette ki bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin en büyük görevi olmalıdır. Unutmayalım ki, bu ülkeyi en çok sevenler, kendisine verilen görevleri her ne pahasına olursa olsun layıkıyla yerine getirenlerdir.

10 Kasım gününü yalnızca Atatürk’ün ölüm yıldönümü olarak değil, Büyük Önder’in fikir ve düşünceleri etrafında toplanmış olan bizlerin ülke menfaatlerini ön planda tutan çalışmalarımızı artırma günleri olarak ta görmeliyiz. İşte o zaman Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti her zamankinden daha kuvvetli ve daha modern bir ülke konumuna gelecektir.

10kasimsiirleri.com

Etiketler: 10 kasım gününün anlamını belirten yazı, 10 kasımın önemini belirten yazılar,
Eklenme: 27.07.2013
Okunma: 914

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu sitede bulunan şiir ve yazıların yazılı izin alınmadan başka bir sitede yayınlanması, herhangi bir şekilde çoğaltılarak dağıtılması kesinlikle yasaktır. Aksi şekilde hareket edenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Sitemizde bulunan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır.
www.10kasimsiirleri.com En güzel ve en yeni 10 Kasım Şiirleri - Site Haritası 10 Kasım Atatürk Haftası Şiirleri
İletişim: ataturkdevrimleri@hotmail.com