10 Kasım
Anıtkabir Nerede Anıtkabirin Adresi

Anıtkabir Nerede Anıtkabirin Adresi

Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’in yeri ve adresi hakkında bilgi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938’de saat: 09.05’te İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda hayata gözlerini yumdu.  Cenazesi 19 Kasım’da Ankara’ya getirilerek geçici kabir olarak belirlenen Etnografya Müzesi’ne kondu. 1944 yılında Anıtkabir’in inşasına başlandı. 1953’te Anıtkabir’in inşası tamamlanarak Büyük Önder yapılan törenin ardından ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e defnedildi.

Anıtkabir nerede? Anıtkabir’e nasıl gidilir?

Anıtkabir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başkenti Ankara’dadır. Ankara’nın orta yerinde bulunan Anıtkabir, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Ankara ‘da bulunan bir kişi Anıtkabir’e gitmek için en kısa yol olarak ilk önce Kızılay’a oradan bir otobüs ile Tandoğan meydanına gelmelidir.  Anıtkabir ziyaretçi giriş kapısı Tandoğan meydanına yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde Anıt Caddesi üzerindedir.

Şehir dışından otobüsle gelen ziyaretçilerin Ankara Otobüs Terminalinden (AŞTİ) Ankaray’a binerek Tandoğan durağında inmeleri gerekir. Oradan Anıt Caddesi’ni takip ederek ziyaretçi giriş kapısına ulaşabilirler.

Anıtkabir’in Adresi: Anıtkabir, Anıt Cad. Tandoğan, Çankaya/ANKARA

Etiketler: anıtkabir nerededir, anıtkabir adresi, anıtkabirin yeri nerede, anıtkabire nasıl gidilir,
Eklenme: 27.07.2013
Okunma: 501

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu sitede bulunan şiir ve yazıların yazılı izin alınmadan başka bir sitede yayınlanması, herhangi bir şekilde çoğaltılarak dağıtılması kesinlikle yasaktır. Aksi şekilde hareket edenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Sitemizde bulunan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır.
www.10kasimsiirleri.com En güzel ve en yeni 10 Kasım Şiirleri - Site Haritası 10 Kasım Atatürk Haftası Şiirleri
İletişim: ataturkdevrimleri@hotmail.com