10 Kasım
10 Kasım ile ilgili sözler

10 Kasım ile ilgili sözler. 10 Kasım Sözleri.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

10 Kasım 1938 hakkında söz.

10 Kasım’ı sadece yas günü, üzüntü günü değil, Atatürk’ün fikir ve düşüncelerinin daha iyi anlaşıldığı gün olarak ta bilmemiz gerekir.

10 Kasım ve Atatürk ile ilgili sözler.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının ….. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir.

Büyük Atatürk! seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. “En büyük eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.

10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.

Etiketler: 10 kasımla ilgili sözler, 10 kasım hakkında söz, on kasım sözleri, atatürk ve 10 kasım sözleri,
Eklenme: 31.07.2013
Okunma: 1616

Yorumlar

Fatih Tunçbilek - 01.11.2013 06:51:28
Atatürk ve 10 kasım konulu bir çok uzun ve kısa söz yazılmış. 10 kasımla ilgili sözler içinde ben en fazla bu sayfada yazılı olan kısa sözleri beğendim.
İsmail Serter - 01.11.2013 06:47:51
10 kasımı anlatan sözler kısa olsa da on kasımın ne anlama geldiğini yeteri derecede iyi ifade ettiklerini anlıyorum. 10 kasımla ilgili söz ve yazılar o gün bir çok yerde Atatürk anma törenlerinde okunabilir.

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu sitede bulunan şiir ve yazıların yazılı izin alınmadan başka bir sitede yayınlanması, herhangi bir şekilde çoğaltılarak dağıtılması kesinlikle yasaktır. Aksi şekilde hareket edenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Sitemizde bulunan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır.
www.10kasimsiirleri.com En güzel ve en yeni 10 Kasım Şiirleri - Site Haritası 10 Kasım Atatürk Haftası Şiirleri
İletişim: ataturkdevrimleri@hotmail.com