10 Kasım
10 Kasım Şiirleri Oku

10 Kasım Şiirleri Oku

Büyük Önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata veda etmesinin ardından Türk milleti büyük bir üzüntü yaşamış,  duyduğu derin üzüntüyü genellikle şiirlerle dile getirmiştir.

10 Kasım 1938’de saat dokuzu beş geçe Atatürk’ün vefat haberinin duyulmasının ardından birçok şair duygularını mısralara dökmüş, Türk milletinin duygularına tercüman olmuşlardır. Sadece tanınmış şairler değil, birçok kişi de Atatürk’ü anlatan 10 Kasım şiirleri yazarak,  O’nun aramızdan ayrılmasından dolayı duyulan derin üzüntüyü şiirlerle ifade etmişlerdir.

Ülkemizde her yıl 1-16 Kasım tarihleri arasında Atatürk haftası düzenlenmekte, 10 Kasım ile ilgili şiirler okunmakta, 10 Kasım hakkında konuşmalar yapılarak Atatürk her yönüyle en doğru biçimde anlatılmaya çalışılmaktadır.

Atatürk Haftası’nda Atatürk’ün gerçek görüntüleri gösterilmekte, gerçek sesi dinletilmekte,  Atatürk’ün ülkesi uğruna yapmış olduğu çalışmalardan bahsedilmekte, konferanslar yapılmakta, resim ve fotoğraf sergileri düzenlenmektedir.

Atatürk Haftası içerisinde gerçekleştirilen etkinliklerden biri de Anıtkabir ziyaretleridir. 10 Kasım günü gerçekleştirilen Devlet töreninin ardından, halk ta Anıtkabir ziyaretinde bulunarak Atatürk’e olan bağlılığını ifade etmektedir.

Büyük Önder Atatürk için yazılmış 10 Kasım şiirlerinden bazıları:

En Güzel 10 Kasım Şiirleri

Yeni 10 Kasım Şiirleri

Saat Dokuzu Beş Geçe Şiiri

10 Kasım 1938 Şiiri.

Etiketler: on kasım şiirleri oku, 10 kasım şiiri oku,
Eklenme: 20.08.2013
Okunma: 828

Yorum yaz

İsim
E-Posta
Yorum
Son 500 karakter...
Telif Hakkı 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca, bu sitede bulunan şiir ve yazıların yazılı izin alınmadan başka bir sitede yayınlanması, herhangi bir şekilde çoğaltılarak dağıtılması kesinlikle yasaktır. Aksi şekilde hareket edenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır. Sitemizde bulunan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır.
www.10kasimsiirleri.com En güzel ve en yeni 10 Kasım Şiirleri - Site Haritası 10 Kasım Atatürk Haftası Şiirleri
İletişim: ataturkdevrimleri@hotmail.com